2. Међународни фестивал харфе

Београд, 14. – 19. маја 2003.

Среда, 14.мај

Свечано отварање фестивала
Дворана Коларчеве Задужбине, у 20:00

Д. Радић: Три духовне песме (премијерно извођење)

Мешовити хор Жикица Јовановић Шпанац
Ансамбл београдских харфиста: Милица Барић, Марија Ђурђевић, Аница Иванчевић, Љиљана Несторовска, Ивана Павловић, Дијана Сретеновић, Милена Станишић и Снежана Ступар
Диригент: Ђорђе Станковић

С. Божић: Ноктурна за Чарнојевића

Ансамбл београдских харфиста

J. K. Крумхолц: Концерт ѕа харфу и оркестар бр. 6 у Еф дуру

Јана Боушкова, харфа, Чешка Република
Оркестар ФМУ Београд
Диригент: Весна Шоуц

Четвртак, 15.мај

Павиљон Цвијета Зузорић, у 20:00

М. Турније: Vers la source, dans le bois
М. Турније: Лолита
М. Турније: Jazz band

Ивана Павловић, харфа

М. Турније: Тема и варијације
М. Мчеделов: Варијације на Паганинијеву тему

Александра Сучевић, харфа

Павиљон Цвијета Зузорић, у 21:00

Г. Доницети: Соната
М. Турније: Два романтична прелудијума
К. Сен-Санс: Фантазија
Л. М. Тедески: Елегија
Ж. Ибер: Интермецо

Милица Барић, харфа
Маја Јокановић, виолина

Петак, 16.мај

Концерт студената Факултета музичке уметности у Београду Павиљон Цвијета Зузорић, у 20:00

Ф. Годефроа: Концертна етида у ес молу

Г. Пјерне: Емпромти каприс

Милица Милановић, харфа

К. Сен-Санс: Фантазија

Тамара Добранић, харфа

М. Турније: Два прелида оп. 16 М. Турније: Јутро

Љубица Секулић, харфа

Б. Сметана - Х. Трнечек: Влтава

Ана Братељевић, харфа

 А. Цабел: Извор

Марија Банић, харфа

Ф. А. Боалдје: Соло за хорну и харфу

Марија Банић, харфа
Данило Радовић, хорна

Субота, 17.мај

Павиљон Цвијета Зузорић, у 20:00

Г. Ф. Хендл: Концерт у Бе дуру
И. Париш-Алварс: Серенада
Г. Форе: Емпромти
Г. Форе: Три романсе без речи
М. Турније: Feerie
М. Турније: Jazz band

Елизабет Фонтен-Бинош, харфа, Француска

 

Павиљон Цвијета Зузорић, у 21:00

В. Хес: Drei Tonstucke, op. 79 (премијерно извођење у Србији)
В.Тошић: Флорал
Ј. Ф. Збинден: Интродукција и Скерцо-валцер (премијерно извођење у Србији)
Е.Јосиф: Монодија
А. Хонегер: Романса
И. Стефановић: Music for June
Ж. Лобер: Четири средњевековна плеса, op. 45

Стана Крстајић, флаута
Милена Станишић, харфа

Недеља, 18.мај

Концерт најбољих ученика харфе музичких школа у Србији Павиљон Цвијета Зузорић, у 12:00

Жељка Милошевић
МШ Милоје Милојевић, Крагујевац

Марко Рончевић
МШ Војислав Вучковић, Чачак

Тијана Козарчић
Милица Пашић
Мина Момчиловић
Андреа Кричковић
МШ Исидор Бајић, Нови Сад

Ива Смиљковић
Милица Стојановић
Хана Параушић
МШ Јован Бандур, Панчево

Тамара Јованчевић
Милица Јевтић
Мина Маринковић
МШ Станковић, Београд

Радмила Јовановић
Катарина Станковић
Александра Томић
Јована Несторовска
МШ Мокрањац, Београд

Павиљон Цвијета Зузорић, у 20:00

Ж. Б. Лили - В. Дулова: Свита
Ј. Б. Крумхолц: Симфонија бр. 2, оп. 11 у Ге дуру
Ф. Лист - Е. Реније: Уздах
Н. Флађело: Соната за харфу
Х. Родриго - П. Хурст: Концерт за Аранхуез, II став

Ана Левина, харфа, Русија

Павиљон Цвијета Зузорић, у 21:00

В. Кикта: Трио
К. Дебиси: Трио

Ивана Зарић, флаута
Слободан Павловић, виола
Марија Ђурђевић, харфа

Понедељак, 19.мај

Камерна Опера Мадленианум, у 19:30

Ј. Бланко: Концертантни дует
Ј. К. Крумхолц: Дуо бр. 1
Џ. Томас: Cambria
Б. Андре: Parvis

Милица Барић, харфа
Љиљана Несторовска, харфа

Камерна Опера Мадленианум, у 20:30

Џез музика са харфом

Карола Пиндер, харфа, Немачка
Миша Блам, контрабас
Мирослав Карловић, удараљке

Мајсторски курсеви:

Карола Пиндер
Елизабет Фонтен-Бинош
Ана Левина
Јана Боушкова

Министарство културе и информисања Републике Србије

Секретаријат за културу скупштине града Београда

Југоконцерт

Harpmasters Academy

Факултет музичке уметности у Београду

Музичка Школа ”Мокрањац”

Београдска Филхармонија

Народно позориште у Београду

Madlenianum

Француски културни центар

Salvi Harps

Радио-телевизија Србије

Студио Б

Б92

Арт

Хотел Москва