9th International Harp Festival

Београд, 10 - 14. априла 2010

Субота, 10. април

Свечано отварање фестивала
Дворана Коларчеве Задужбине, у 20:00

К. Дебиси: Духовна и световна игра за соло харфу и гудаче
Д. Латинчић: Трагом изгубљеног звука, за соло харфу и гудаче (поруџбина фестивала)
Б. Барток: Румунске игре, прерада за харфу, виолину и гудаче
Б. Барток: Музика за гудаче, удараљке и челесту

БГО Душан Сковран
Диригент: Франк Фонкубер
Солиста: Елоиз Дотри, Француска

Недеља 11. април

Атријум Народног музеја, у 19:30

Е. Гранадос: Valses Poéticos
Introducción. Vivace
N° 1 Melódico
N° 2 Tempo de vals noble
N° 3 Tempo de vals lento
N° 4 Allegro humorístico
N° 5 Allegretto
N° 6 Quasi ad libitum (sentimental)
N° 7 Vivo
N° 8 Presto
Tempo del primer vals (melódico)
М. де Фаља: Serenata Andaluza
А. Г. П. Редондо: Ranigami (bolero caribeño)
М. Молеиро: Сонатина у a-mollu
И. Албениз: Torre Bermeja
И. Албениз: Кордоба
М. Бор: Свита Criolla
Polo
Canción
Danza (merengue)
Г. Г. Гера: Apunte Bético
А. Лара: Гранада (ап. К. Салцедо)

Зораида Авила-Пена, Шпанија

Б. Андре: Chants d'Arriere-Saison
Ќ. Сен-Санс: Лабуд
М. Турније: Ноктурно
Х. Виља-Лобос: Песма црног лабуда
Л. М. Тедески: Елегија

Ивана Павловић, харфа и Кристина Токоди, чело

Понедељак 12. април

Атријум Народног музеја, у 19:30

Џ. Чешајер: Последња ружа лета
А. Франсис: Павана и Брансле из Le Trésor d'Orphée (ар. М. Гранђани)
Р. Н. Бокса: Фантазија на арију “Non so più cosa son, cosa faccio” из “Nozze di Figaro”
Б. Снетана: Влтава (ар. Х. Трначек)
Е. Хампердинк: Nachtstück
Б. Андре: Елегија за смрт пастира
С. Ролинс: Св. Томас (ар. М. Штадлер)

Силке Аикхорн, Немачка

Уторак 13. април

Атријум Народног музеја, у 19:30

Л. Шпор: Фантазија у c-mollu, оп. 35
П. Хиндемит: Соната
Г. Форе: Une chatelaine en sa tour... оп. 110
Х. Алкема: Заборављено знање
М.де Фаља: Шпанска игра бр.1 из опере Кратак живот
М. Турније: Feerie (Прелид и игра)

Ана Братељевић

Х. Андрисен: Tre pezzi
Intermezzo
Plain chant
Padovana di Don Chisciotte
Ј. Лобер: Четири средњовековне игре
Ригодон
Маскарада
Павана
Гаљарда

Дијана Сретеновић и Олга Капор (флаута)

Среда 14. април

Скупштина града Београда, у 19:30

Г. Форе: Емпромти
Е. Париш-Алварс: Серенада
П. Хиндемит: Соната
Ж. Ф. Рамо: La Dauphine, Египћанка
Е. А. Валтер-Куне: Фантазија на тему из опере Евгеније Оњегин, П. И. Чајковског
В. Матијас: Свита Санта Фе

Анастасија Разваљејева, Мађарска

Концерт посвећен музици Карлос Салцеда:

К. Салцедо: Ковитлац
К. Салцедо: Свита од осам игарац
Гавота
Менует
Полка
Сичилијана
Болеро
Сегедиља
Танго
Румба
К. Салцедо: Светлуцање
К. Салцедо: Варијације на стару тему
К. Салцедо: Песма у ноћи

Учесници: Андреа Кричковић, Јована Несторовска, Милица Пашић, Валентина Крстић, Александра Томић, Хана Параушић, Ана Марија Франц, Мина Маринковић и Милица Канкараш., студенти ФМУ у Београду, класа харфе Љиљане Несторовске, ванр. проф. и Милене Станишић, доцент.

Министарство културе и информисања Републике Србије

Секретаријат за културу скупштине града Београда

Југоконцерт

Harpmasters Academy

Факултет музичке уметности у Београду

Музичка Школа ”Мокрањац”

Београдска Филхармонија

Народно позориште у Београду

Madlenianum

Француски културни центар

Salvi Harps

Радио-телевизија Србије

Студио Б

Б92

Арт

Хотел Москва